Goce Delcev Üniversitesi Tıp Fakültesi

tip-goce-delcev

Goce Delcev Üniversitesi Tıp Fakültesi genel amacı Makedonya’nın ihtiyaçlarına karşılık verecek, ihtiyaçlarını giderecek elemanların yetişmesidir. Bu üniversitede üç yıl boyunca mesleki eğitim verilmektedir. Fakültede verilen eğitim araştırmaya, bilimsel gelişime, uygulamalara ve yaratıcı çalışmalar ağırlıklı olduğu için eğitim alan öğrencilerin tıbbi uygulamalarda karşılarına çıkabilecek bütün zorluklara karşı hazırlıklı ve bilinçli olmaları sağlanıyor.

Bu bölümlerde okuyan öğrencilerin Goce Delcev Üniversitesi klinik merkezinde sağlamış oldukları staj olanakları ile öğrencilerin ilerde sorumluluk alacakları meslek adına tam teşekküllü olarak yetişme olanağı sağlamaktadır. Bu öğrenciler profesyonel bilgiler ile bilimsel keşiflerin uygulanmasıyla yaratıcı yeteneklerinin geliştirilmesini bu şekilde eğitimleri ile bilimsel bilgilerinin daha da gelişmesine olanak sağlanmış olacaktır. Stip dışında sekiz yerde daha fakültesi bulunan Goce Delcev Üniversitesi karma eğitim vererek üç bin beş yüz civarında öğrenci bulundurmaktadır. Kaliteli profesyonel öğrenci yetiştirmeyi amaç edinen bu üniversite mevcut olan ve gelecek nesillere karşı sorumluluk sahibi bireyler yetiştiren bir kurumdur.

Goce Delcev Üniversitesinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri de alınmaktadır. Goce delcev Üniversitesi yök tanınırlığı 2009 yılında alınmıştır. Tanınırlık alındıktan sonra 2010 yılında üniversite rektörü Sasha Mitrev ile birlikte bazı fakültelerin dekanları ve bölüm başkanları ile birlikte Türkiye’ye ziyarete gelmişlerdir. Bu ziyaretleri sırasında üç üniversite ile iş birliği sözleşmesi yapılmıştır. Niğde, Nevşehir ve Yozgat Üniversite’leri sözleşmeleri onaylayan üniversitelerdir. Bu sözleşme Türkiye ile Makedonya arasındaki bağları güçlendirmiştir. Bu sözleşmeye göre Makedonya ile Türkiye arasında öğrenci değişimi, öğretim elemanı ve idari personel değişimi yapılabilmektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş 
 
 
 
 
Left Menu Icon
Logo Header Menu

'