Goce Delcev Üniversitesi

kapus-goce-delcev

Bir devlet üniversitesi olan Goce Delcev Üniversitesi, eğitim hayatına uzun yıllar önce başlamıştır. Makedonya Cumhuriyeti tarafından Goce Delcev Üniversite 27 Mart 2007 tarihinde kurulmuş ve 35 yılı aşmış eğitim hayatı ile bugün büyük bir üniversite olmuştur.

Makedonya’nın doğusunda kurularak bu bölgenin yüksek öğrenim ihtiyacını karşılayan üniversite, bugün bu doğu topraklarında kurulu olduğu geniş alanda bir çok ülkeden öğrenciye eğitim veren bir devlet üniversitesi olmuştur.

Prof. Dr. Sasha Mitrev birçok ülkeden öğrenciye hizmet eden  bu üniversitenin rektörüdür.

Goce Delcev Üniversitesi oldukça gelişmiş bir şehir olan aynı zamanda bir tekstil cenneti olan İştip şehrinde kurulmuştur.

15 bin nüfusu ile Goce Delcev Üniversitesi İştip şehrini bir öğrenci kentine dönüştürmüştür.

İnsanı insan yapan ahlaki değerler Goce Delcev Üniversitesi’nde oldukça büyük bir önem görmektedirler. Bu üniversitede saygı gibi ahlaki değerler en az bilgi kadar önem arz etmektedir.

Karma yapı bir dünya üniversitesinin mutlaka sahip olması gereken çok kültürlü bir yapıdır, Goce Delcev Üniversitesi ise bu yapı ile tüm dünya eğitimine hizmet etmektedir.

Tüm dünya ülkesinden öğrencilerin eğitim fırsatı yakaladığı bu üniversitede ECTS sistemi uygulanmaktadır. YÖK, Amerika ve bütün Avrupa Goce Delcev Üniversitesi’nin diploma denkliğini kabul etmiştir.

Goce Delcev Üniversitesi tüm dünyaya yaydığı ortaklık programlarının arasına Türkiye’yi de almıştır. Ülkemizden pek çok üniversite ile beraber ortaklık programı yürütmektedir.

Farklı kültürlere ve farklı ülkelere öğrenciler mezun eden Goce Delcev Üniversitesi’nde tam 16 fakülte yer almaktadır. Bu fakülteler; Hukuk Fakültesi, Mekanik Fakültesi, Mimarlık ve İnşaat Fakültesi, Turizm Fakültesi, Doğal ve Teknik Bilimler Fakültesi, Elektrik Fakültesi, Müzik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Bilişim Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Doğa Fakültesi.

Tıp fakültesinde eğitim görmenin bedeli Makedonya’da 1500 € iken diğer tüm fakülteler ve Mühendislik fakültelerinde eğitim görmenin bedeli ise 1000 €’dur. Üstelik tüm bunlara iki eşit taksit ile ödeme fırsatı ve uygun hayat şartları da eklenince Makedonya’da eğitim kaçınılmaz derecede cazip oluyor.

Goce Delcev’de eğitim hayatı gerçek bir avantajlar yağmurundan oluşmaktadır.

Öncelikle Goce Delcev Üniversitesi’nde eğitim gördüğünüz taktirde bütün Slav dillerine hakim olacaksınız demektir.

Bizim ülkemizde bir dershane ücretinden bile daha az bir ücrete yurt dışında bir üniversite de okuma şansı bulacaksınız. Tüm bunları hayat şartları insanı asla yormayan bir ülkede eğitim göreceksiniz.

Sınav stresi çekmeden sadece lise diplomanız ile bu üniversitelerde eğitim şansı elde edeceksiniz. Elde ettiğiniz diploma ile ise dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olduğu için dünyanın pek çok ülkesinde iş imkanı buluyorsunuz.

Goce Delcev Üniversitesi’nde eğitim görebilme hakkı elde edebilmek için mutlaka bu yolun başlangıcı olan  Makedonya Eğitim Danışmanlığı Türkiye TemsilciliğiRimena Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti. ile 19 Yıllık Güven ve Beş Yıldızlı Hizmet sunmaktadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş 
 
 
 
 
Left Menu Icon
Logo Header Menu

'